Black Jack

341-

  Black Jack

  Black Jack, iskambil kağıtları ile oynanan talih ve oyuncu tercihlerine dayalı masaya yani krupiyere karşı oynanan bir kart oyunudur. Black Jack, ülkemizde 21 oyunu olarak da bilinmektedir. Çünkü 21 yapan veya 21´e en yakın olan taraf kazanır.

  Tarihçesi 18. yüzyıla dayanan Black Jack oyunu günümüzde de gazinolarda en çok oynanan klasik gazino masa oyunudur. talihın yanında oyuncunun “kart isteme” “durma” “bölme” “ikiye katlama” gibi seçeneklere sahip olması yani oyuncunun da kendi kararları ile aktif olarak rol oynaması bu oyunun heyacanını arttırmakta ve tutkunları için vazgeçilmez kılmaktadır.

  18. yy´dan itibaren gazinohanelerde oynanabilen bu oyun günümüzde ise internetin bize sağladığı kolaylıklar sayesinde bulunduğumuz her hangi bir yerden de oynanabiliyor. Bunun için gerekli olan tek şey bir internet bağlantısı ve online gazino hesabı.

  Sayfamızda da ücretsiz olarak ve üye olmanız gerekmeden sanal parasına Black Jack oynayabilirsiniz. Bedava Black Jack oynamak için burayı tıklayın.

  Online gazinolar ilk çıkmaya başladıkları günden itibaren sundukları oyunlar içersinde black jack oyunuda bulunmaktadır. Bilgisayara karşı, yani otomatik dağıtıcıya karşı black jack oynayabilmekteyiz. gazino teknolojileri de gelişmeye devam etti ve ediyor, otomatik black jack oyununda gerekli heyecanı bulamayanlar için, Canlı gazinolar kurpiyerleri evimize kadar getirdi.

  Evet, oturduğumuz yerden bir gazinoya bağlanarak gerçek bir kurpiyer eşliğinde, eş zamanlı olarak black jack oynayabiliyoruz. Canlı gazinolar, gazinoları, gazino kızlarını, gazino oyunlarını, kısacası gazinonun tüm heyecan ve atmosferini evimize kadar getiriyor.

  Gerçek gazino heyacanını evinizden yaşamak için yapmanız gereken Canlı gazinosu bulunan bir sitede hesap açmak.

   


  Kurallar:

  Black Jack oyununda amusabaka  21 yapmak veya 21´e en yakın olmaktır. 21 sayısının geçilmesi durumunda ise oyuncu kaybeder. Kartlar dağıtılırken hem kasaya hem de oyuncuya önce ikişer kart verilir. Oyuncu elindeki kartların toplamına göre 21´e daha yakın olabilmek için yeniden kart ister. 21 sayısına direk olarak ulaşırsa kazanır. 21´e yakın bir seviyede ise daha fazla riske girmemek için (yeni kart alıp 21´i aşmamak için) bekler, ve kasanın elindeki kartların 21´den uzak olmasını veya 21´i geçmiş olmasını ister. Eğer kasaya göre 21´e yakın olan oyuncu ise oyuncu kazanır. Aksi takdirde oyuncu kaybeder.

  Her kartın üzerindeki rakam o kartın değeridir. Bütün renkler eşdeğerdir. “A” hem 1 hemde 11 yerine geçebilmektedir. Size nasıl avantajlı oluyorsa o şekilde değerlendirebilirsiniz.

  “J”, “Q” ve “K” kartlarının değerleri ise 10´dur.

  21´e daha yakın olarak kazandıysanız koyduğunuz para kadar kazanır, yani paranızı ikiye katlarsınız. 21 yaparak yani black jack ile kazandıysanız ortaya koyduğunuzun bir buçuk katı kadar kazanır yani paranızı 2,5´e katlarsınız.

   

  buton