Hangi Siteler Malta ve Curacao Lisanslı

Genel 9 Mart 2016, 13:45 Hangi Siteler Malta ve Curacao Lisanslı

iddaa sektöründe yer alan ve hizmetlerini internet aracılığı ile üyelerine sunan şirketler, lisans sahibi olan ve lisansı bulunmayan ya da belli olmayan siteler olarak gruplara ayrılmaktadır. Bahsedilen her bir grubun, kendi hizmet alanlarına göre üyeleri bulunmakta olup, her biri faaliyetlerine devam etmektedir. Özellik ile lisansı olmayan ya da belli olmayan siteler, güven problemi yaşanmasına neden olmakta ve çoğu zaman üyelerini mağdur etmektedir. Mağduriyet olarak ifade edilen durum, dolandırıcılık ile eş değer bir ifade biçimidir. Lisansı bulunmayan çoğu site, güvenilir olmayan site olarak tanımlanmakta ve uzak durulmaktadır. Lisans sahibi olan siteler ise, sektörde sağlam yapısı bulunan siteler olarak bilinmekte ve iddaa severler tarafından tercih edilmektedir.

Sitelere lisans veren ülkeler arasında, Malta ve Curacao hükümetleri ön plana çıkmakta olup, bu iki ülke arasından lisans alan site sayısı oldukça fazladır.

Malta ve Curacao Lisanslı iddaa Siteleri 

iddaa sitelerine lisans veren ülkeler arasında bulunan Malta, Avrupa Birliği’ne üye bir ülkedir. iddaa sitelerinin bu ülkeyi tercih etmesindeki en büyük neden, vergi oranlarının düşük seviyelerde yer alamsıdır. Ayrıca, Avrupa Birliği üyesi olması nedeni ile yasal işlemlerin daha sağlıklı yürümesi de tercihlerden bir tanesini meydana getirmektedir. Curacao ise, Hollanda antilleri olarak bilinen ve aynı özelliklere sahip olan bir ülkedir. Her iki ülkeye de iddaa siteleri, lisansları alabilmek maksadı ile bedel ödemekte ve işlemlerini bu ülkelere denetletmektedir.

Malta üzerinden lisans alan iddaa siteler, süperiddaa, youwin, tipbet, süperiddia, hepsiiddaa, mrringo, betmod, bettrilyon, bets10, 7epta, betboo, netbet, runbet ve iddaafaktör gibi sitelerdir.

Curacao hükümetinden lisans alan siteler arasında ise, 1xbet, vevogaming, 90dakika, betburda, betkuruş, betolay, betpas, hiperbet, intbet, justinbet, marsbet, noxwin, plus90bet, rivalo, sportotobet, sesbet, perabet ve jasminbet gibi siteler bulunmaktadır.

Her ne kadar iddaa siteleri arasında Malta ve Curacao lisanslı iddaa siteleri bulunuyor olsa da, yaşanacak olumsuzluk karşısında, üyelerin yetkili mercilere başvurdukları anda çözüm elde etme talihlerı bulunmayabilir. Bu neden ile her hangi bir siteye üye olmadan önce, lisans araştırmasının yapılması kadar, site hakkındaki olumlu ya da olumsuz görüşlerin değerlendirilmesi de son derece önemlidir. iddaa siteleri hakkında değerlendirmelere internet sayfalarından, kaçak iddaa sitelerini inceleyen ve bilgilerini sunan platformlardan ya da sosyal paylaşım araçlarından faydalanmak mümkündür.

Olası maddi kayıpların önüne geçilmesi ya da açık bir ifade ile dolandırıcılık işlemler ile karşılaşılmaması için site lisanslarının araştırılması ve bu araştırmaların çok yönlü yürütülmesi gerekmektedir. Malta ve Curacao lisanslı iddaa siteleri olduklarını iddia eden sitelerin lisans numaraları alınmalı ve ilgili ülkelerin iddaa ya da oyun komisyonlarının siteleri üzerinden elde edilen lisans numaraları sorgulanmalıdır. Kısacası, her lisans sahibi sitenin gerçekte lisansının bulunup bulunmadığı kesinlik ile araştırılmalıdır.

buton