iddaa Çeşitleri

72-

  iddaa Çeşitleri

  Günümüz iddaa sektörü, artan talep karşısında her gecen gün kendini geliştirmekte,  artık her türlü müsabakaya iddaa açılmakta ve bu iddaaler çok çeşitli olmaktadır. Önceden 1X2 olarak açılan iddaaler Online iddaa kullanıcılarının artmasıyla birlikte, bir müsabakaya neredeyse 700’e  yakın iddaa açılabilmektedir. iddaa çeşitliliğinin artması iddaa severlere alternatif iddaa yapma imkanını sunmuştur.

  iddaain hepimizin bildiği 1X2 (1. Takım yener, Beraberlik, Konuk takım yener) klasik tarzı dışına çıkarak çeşitlenmesi, beraberinde iddaae olan ilginin artmasını sağlamıştır. Buna karşı duyarsız kalmayan Online iddaa siteleri de oyuncularına musabaka önü yapılan iddaaların dışında, canlı olarak musabaka izleyebilme ve canlı iddaa oynama seçenekleri  getirmişlerdir.

  Biz de iddaa oyuncuları tarafından en çok tercih edilen iddaa çeşitleri ve popüler iddaaler hakkında bilgi vererek sizlere yardımcı olmak istedik. Online iddaa sitelerinde en fazla tercih edilen iddaaler ve anlamları şu şekildedir.

   

  Tekli iddaa :
  Klasik olarak hepimizin bildiği bir spor müsabakasının sonucunun analizine dayanan bir iddaa türüdür (1X2) Galibiyet-Beraberlik-Mağlubiyet.

   

  Kombine iddaa :
  İki yada daha fazla müsabakanın, sonuçlarını dağru analiz etmek için yapılan iddaa çeşididir. Burada bahsinizin kazanabilmesi için tüm sonuçların doğru olarak bilinmesi gerekir.

   

  Sistem iddaa :
  Üç  yada daha fazla musabakasın sonucu için yapılan iddaalerdir. Bunu örnekle anlatmamız gerekirse 3 musabakasın sonucuna iddaa yaptınız ve sistem 2 oynadınız, yani bu oynamış olduğunuz 3 musabaka içinden en az ikisi  (herhangi ikisi) tuttuğunda kuponunuz kazanmış oluyor.

   

  Canlı iddaa:
  musabakalar oynandığı esnada, yani musabakasın başlama düdüğünden bitiş düdüğüne kadar olan sürede yapılan iddaalerdir. Canlı iddaain avantajı oranların musabakasın skoruna, gidişatına ve dakikasına göre oranların değişmesidir.

   

  Alt / Üst (Under/ Over) iddaai :
  Bir spor karşılaşmasının sonucuna açılmış olan toplam yada takım(Oyuncu) skor/sayı/oyun ba remini ifade eder. Burada musabakasın bu gol/sayı baremini geçip gecemiyeceğini analiz edersiniz. Genel olarak futbol musabakalarına açılan 2.5 alt/üst bahsi olarak bilinir.

   

  KG (Karşılıklı Gol) iddaai :
  Bu iddaa her iki takımında gol atacağı üzerine yapılan iddaalerdir. Eğer KG olur bahsi yaptıysanız her iki takımında en az 1 gol ATMASI gerekir. Tersi için iddaa yaptıysanız yani KG olmaz bahsi, bu durumda da en az bir takımın gol ATMAMASI gerekir aksi halde bahsiniz kaybeder.

   

  Skor (sayı/oyun) iddaai :
  Bu iddaa, karşılaşmanın sonucunun net skorunu analiz etmek için yapılan iddaatir. Örneklememiz gerekirse, futbol musabakası için sonucu 3-1 skor bahsi yaptınız ve musabaka 2-1 sonuçlandı bu bahsiniz kaybetmiş olur. Aynı şekilde Tenis/Valeybol gibi musabakalarda da oyun ve set sayısı için iddaa yapabilirsiniz.

   

  Çifte talih (iki ihtimal) iddaai :
  Futbol musabakası için örnek verecek olursak 3 ihmalli sonuçtan 2 ihtimali için yapılan iddaatir. Brinci takım yener yada berabere kalır, ikinci takım yener yada berabere kalır, birinci takım yener yada ikinci takım yener beraberlik olmaz gibi iki ihtimal üzerine yapılır.

   

  İlk Yarı (Devre/periyot) iddaai :
  musabakasın belirtilen yarı/devre içerisindeki oyunu ve sonucu için yapılan iddaalerdir. Burada karşılaşmanın sonucuna iddaa yapmadığınız için belirtilen bölüm için yapmış olduğunuz bahsin tutmuş olması gerekir.

   

  Handikap (Avans) iddaai :
  Spor karşılaşmasında iki rakip arasında zayıf olarak değerlendirilen tarafa  gol/sayı/puan  avans verilmesi demektir.

   

  Beraberlikte İade iddaai :
  Bu iddaa, spor musabakasının iki taraftan birinin galip geleceği analizi için yapılır. Karşılaşma berabere biterse paranız iade edilir.

   

  Düello iddaai :
  Bu iddaate iki farklı musabakata iki farklı rakiple musabaka yapan takımların Online iddaa sitesi tarafından sanal olarak (gerçek olmayan) birbirlerine karşı musabaka yaptırılmasıdır. Örnek vermemiz gerekirse

  Fenerbahçe – Bursaspor musabakası  (2-1)

  Eskişehirspor – Galatasaray musabakası (1-2)

  Online iddaa sitesi Sanal olarak Fenerbahçe – Galatasaray Duello bahsi açar ve bu iki takımın kendi musabakalarında aldıkları gerçek sonuçları bu musabakata oynamış gibi değerlendirilir.

  Sonuç olarak her iki takımda gerçek musabakalarında 2-1 yenmiş olsalar bile hayali musabaka sonucu 2-2 berabere bitmiş kabul edilir. (Örnekleme ve skorlar hayalidir)

   

  Oyuncu iddaaları:
  Oyuncu iddaaları hangi oyuncunun gol atacağı analizine dayanmaktadır. Oyuncu iddaai açan sitelerde Oyuncunun hangi yarıda gol atacağı, ilk / son golü atacağı, 2 gol atacağı veya hat trick yapacağı seçeneklerine iddaa oynanır.

   

  Korner iddaaları:
  Oyun içerisinde gerçekleşecek olan korner sayısı ve diğerlerinin sayısı gibi açılan barajın altında yada üstünde olacağına dair yapılan iddaalerdir.

   

  Uzun Vadeli iddaaler :
  Düzenlenen turnuva sonucuna, Gol krallığı, Lig Şampiyonluğu gibi uzun süre sonra sonuçlanacak veriler için açılan iddaalerdir.

   

  Özel iddaaler :
  Eurovizyon şarkı yarışmasını kim kazanır, Seçimler sonucunda belirtilen ülkede kim Başbakan olur, Şu oyuncuyu hangi takım transfer eder gibi sonuçlara açılan iddaalere denir.

   

  Sanal Futbol (Tenis, At yarışı, Tazı yarışı vb.) iddaa :
  Online iddaa siteleri iddaa severler için kendi platformlarında Sanal Futbol Ligleri, Sanal Tenis musabakaları, Sanal At yarışı ve Tazı yarışları düzenlemekte gerçek hayattaki yarışlar gibi bu yarışların sonuçlarına da iddaa açmaktadırlar. Sanal Bahsin her geçen gün birçok iddaa sever tarafından tercih edilmesi ve günün 24 saati oynanabilmesi iddaa, iddaa sitelerini bu yönde gelişmeye zorlamaktadır.

  Yukarıda sizlere vermiş olduğumuz iddaa çeşitleri ülkemizde en çok bilinen ve en çok popüler iddaa çeşitleridir. Türk iddaa severlerin en fazla tercih ettiği iddaa çeşitlerini, Güvenle oynayabileceğiniz Lisanslı Türkçe iddaa Sitelerine aşağıdaki linkimizi tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  buton