iddaa Siteleri Ödeme Kolaylıkları

Genel 16 Mart 2016, 23:31 iddaa Siteleri Ödeme Kolaylıkları

iddaa siteleri ödemeleri, üyelerin iddaalerden ya da oyunlardan elde ettikleri kazançları geri almalarında uyguladıkları yöntemlerdir. Siteler tarafından üyelere sunulan ödeme seçenekleri, ilk üyelik esnasında gerçekleştirilen hesap tanımlamalarına göre yapılmaktadır. Hesap hangi şekilde tanımlandı ise, ödemeler genelde o şekil ile gerçekleşmektedir. Farklı bir yönteme geçmek isteyen üyelerden, siteler tarafından ek belge talep edilebilmektedir.

Yabancı iddaa siteleri, tüm işlemlerini online olarak sunduğundan, ödeme işlemleri de online araçlar ile gerçekleşmektedir. Desteklenen ödeme yöntemleri farklı isimler ile anılmakta olup, genel anlamda iki gruba ayrılmaktadır. Bu gruplar, bankacılık işlemleri ve elektronik sistemler olarak isimlendirilmektedir. Her bir işlemde, üyelere siteler tarafından kolaylıklar sağlanmakta olup, getirilen en büyük kolaylık, üyelerden komisyon alınmaması, ek belge talep edilmemesi ve ödeme sürelerinin minimum seviyelerde yer almasıdır.

iddaa Siteleri Bankacılık Ödeme Yöntemleri ve Kolaylıkları

iddaa siteleri tarafından ve iddaa sitelerine üye olanlar tarafından en sık kullanılan ödeme yöntemleri, bankacılık işlemleri başlığı altında toplanmaktadır. Bu başlık altında kredi kartı, cepbank, master card, visa card ve banka havalesi yöntemleri bulunmaktadır. Her bir yöntemin kendine göre farklı limitleri ve gerçekleşme süresi bulunmaktadır. Üyeler, iddaalerden ya da oyunlardan kazanç elde ederler ise, bu yöntemlerden birini kullanarak, elde ettikleri kazançları şahsi banka hesaplarına geri alabilmektedir. Çoğu site, işlemleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak maksadı ile üyelerinden her hangi bir belge talep etmemektedir.

Hesap numaraları ile üye isimlerinin uyuşması halinde, ödemeler anında hesaplara gönderilmektedir. Bazı siteler, ödemeleri anında gerçekleştirir iken, bazı sitelerde ödeme süresi, 5 dakika ile 30 dakika aralığında değişmektedir. Sitelerin önem ile üzerinde durduğu bir konu ise, kredi kartı ile ödeme yöntemidir. Eğer, üye ismi ile kredi kartı sahibinin adı tutmuyor ise, iddaa siteleri elde edilen kazançları geri ödememekte ve üyeliğin iptali yoluna dahi gidebilmektedir. Bu uygulamanın sitelerin güvenilirliği ile doğrudan ilgisi bulunmaktadır. iddaa siteleri, çalıntı kredi kartları ile işlem yapılmasını engellemek maksadı ile böyle bir yöntemi tercih etmiştir.

iddaa Siteleri Elektronik Ödeme Yöntemleri ve Kolaylıkları

iddaa siteleri tarafından elde edilen kazançların üye hesaplarına aktarılmasında belirlenen elektronik ödeme sistemleri, uluslar arası geçerliliğe sahip olan sistemlerdir. Türk kullanıcılara da hizmet veren birçok iddaa sitesi, bilinen tüm ön ödemeli sistemleri desteklemektedir. Bu sistemler arasında, bitcoin, astropay, skrill, otopay, ecopayz, webmoney, ukash, cashixir, neteller, paykasa, paysafecard gibi elektronik sistemler bulunmaktadır. Her bir sistemin farklı para birimleri ve farklı ödeme limitleri bulunuyor olsa da, tüm sistemler iddaa siteleri tarafından desteklenmektedir.

Bu yöntemlerin, yani elektronik ön ödemeli sistemlerin en büyük avantajı, ödeme işlemlerinin anında gerçekleşiyor olmasıdır. Üyeler, her hangi bir oyundan ya da iddaalerden kazanç elde etmişler ise ve elde ettikleri kazançları elektronik hesaplarına aktarmayı talep ederler ise, aktarım talebini ilettikleri anda, paraları hesaplarına geçmektedir. Üstelik, bilinen tüm yabancı iddaa siteleri, elektronik ödeme sistemlerinde her hangi bir komisyon almamaktadır. Uluslar arası geçerliliği olan bu sistemler, Türk kullanıcılara da sunulmuş olup, sistemlerin oluşturulmasında iddaa sitelerinin bir sorumluluğu ya da görevi bulunmamaktadır.

Bazı iddaa sitelerinde, hesap tanımlamaları dikkate alınmakta olup, ilk üyelik esnasında hesap bilgileri tanımlaması yapılır iken, hangi elektronik ön ödemeli sistem tercih edilmiş ise, sadece o sistem ile ödeme yapılmaktadır. Bu şartlar altında ödemeler, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmekte olup, hesap bilgilerini ya da ödeme sistemini değiştirmek isteyen üyelerden ek belgeler talep edilmektedir. Bu uygulamanın haricindeki tüm ödeme yöntemlerinde, üyeleri kolay bir şekilde kazançlarını geri alabilmesi maksadı ile gereken tedbirler alınmakta ve özellik ile güçlü iddaa siteleri tarafından her hangi bir sorun yaratılmamaktadır.

Bahsedilen bankacılık ödeme yöntemleri ile elektronik ön ödemeli sistemler, hem elde edilen kazançların geri çekilmesinde, hem de üye hesaplarına para aktarılmasında kullanılan yöntemlerdir. İşlemleri hızlandıran, güvenli ortamlar sunan ve kolay bir şekilde gerçekleştirilen tüm işlemlerin farklı yatırım ve çekim limitleri bulunmaktadır. En yüksek çekim limiti, banka havalesi yönteminde görülmektedir.

Bazı iddaa siteleri, ödeme, işlemlerinde banka havalesi yöntemi için üst limiti 200.000 Türk lirası olarak belirler iken, bazı iddaa siteleri ise, ödemelerde her hangi bir üst limit sınırı koymamaktadır. Banka havalesi haricinde olan diğer tüm ödeme yöntemlerinde belirlenen sabit limitler bulunmaktadır. Bu limitlerin üzerinde çekim işlemi gerçekleşmemekte olup, talepte bulunanların işlemleri, üyeleri mağdur etmemek maksadı ile bir sonraki güne bırakılmaktadır.

 

buton