İddaa

995-

  İddaa

  Bildiğiniz gibi Türkiye iddaa piyasında iddaa yapan tüm iddaa severler, oyunlarını genel bir terimle İddaa olarak adlandırmaktadırlar. Ülkemizde iddaa tekelini elinde bulundurmasının avantajıyla açmış oldukları iddaalerde düşük oran sunmakta olan iddaa şirketi, iddaa severlerin kazançlarının büyük bir kısmının azalmasına neden olmaktadır.

  İddaa’nın derbi musabakalar dışında tek musabakaa iddaa yapma imkanı sunmaması, iddaa’dan iddaa oynayan oyuncuların kazanma talihını zorlaştırmaktadır. Günümüz şartlarında bilinçli iddaa oyuncuları Türkçe iddaa sitelerini tercih etmektedir. iddaa severler Online iddaa oynamanın yanında yüksek oranlar, tek musabakaa iddaa, oyuncu iddaaları gibi iddaa da bulunmayan birçok alternatifi bulabilmektedir.

  iddaa severler canlı iddaa oynamanın yanında verilen Bedava promosyonlar sayesinde daha fazla bedava kuponlar yaparak kazanma talihını arttırdığı gibi kazançlarını da katlamaktadır. İddaa dışında Türkiye iddaa sektörüne hizmet veren hemen hemen tüm Türkçe iddaa sitelerinde, İlk üyelik promosyonu başta olmak üzere birçok bedava promosyonlar verilmektedir.

  Her türlü iddaa için açılan İddaa oranları, tüm siteler içinde en düşük seviyede oluşu yapılan kombine iddaalarınde oyuncuların gelirlerinin çok büyük bir kısmını elinden almaktadır. İddaa da yapılan tüm bu uygulamalar yani iddaa oranlarının düşük olması, iddaa da promosyon verilmemesi, derbi musabakalar dışında tek musabakaa iddaa yapılmaması 3 yada 4 musabaka oynama zorunluluğu, canlı iddaa yapamama gibi iddaa seçeneklerinin sınırlı olması, iddaa severlerin kazanma olasılığını minimuma indirmekte kazansa bile kazançlarının büyük bir kısmını, oranların düşük olması nedeniyle elinden almaktadır.

  İddaa ya tanınan imkanlar sayesinde reklam yaparak bünyesine dahil ettiği yeni başlayan iddaa oyuncuları, sektörü öğrenip bilinçlendiğinde diğer sitelerde sunulan imkanları görmekte ve diğer online iddaa sitelerini tercih ederek kazanma marjlarını arttırdığı gibi kazançlarını da katlamaktadır.

  Yapılan her türlü reklamda İddaa olarak iddaa severlere sunulan seçenekler abartılı bir şekilde oyunculara sunulmakta göz boyanmaktadır. iddaa severlerin İddaa dan beklediği en başta yüksek oran vermesi bunun yanında canlı musabakası izlerken iddaa yapabilmesi, sarı kart, kırmızı kart, korner ve gol iddaalarınin yanında oyuncu iddaalarınin olması. Bu ve benzer konularda İddaa kendini geliştiremezken Türkçe Online iddaa sitelerinin bir çoğunda bu imkanlar oyunculara sunulmakta ve bunların yanında Bedava promosyonlar hediye edilmektedir.

  Türkiye iddaa piyasasında her geçen gün sektör büyümekte ve bu pastadan aldığı payı arttırmak isteyen İddaa dışındaki tüm iddaa siteleri kıyasıya bir rekabet içinde oyuncularına sunduğu hizmetleri arttırmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte Sanal iddaa sunan yani sanal futbol ligi, sanal tenis, sanal at yarışı, sanal tazı yarışı gibi birçok seçeneği devreye sokarak oyuncularına günün 24 saati evinin rahatlığında hatta online olunabilen her yerden yüksek orandan iddaa yapma imkanı sunmaktadır.

  Sonuç olarak Türkiye iddaa piyasasının tekelini elinde bulundurmaya çalışan İddaa her yönüyle sektörün gerisinde kalmakta kendini yenileyemediği ve geliştiremediği içinde iddaa severelerin kazanma marj ve oranlarını düşük tutmakta ve oyuncu kaybetmektedir. Bu açığı kapatan Türkiye’den oyuncu kabul eden Lisanslı güvenilir iddaa siteleri ise daha adil bir yol izledikleri için oyuncu sayılarını arttırmaktadır.

   

  buton