İkili Opsiyon (Binary)

2295-

  İkili Opsiyon (Binary)

  İkili opsiyon (binary option) internet üzerinden işlem yapılabilen aslında bir tür iddaa ve talih oyunu olan, 1 saat veya 4 saat gibi kısa süre içersinde gerçekleşen yeni bir yatırım türüdür. İlgi alanı veya iyi anladığı konu futbol, basketbol, tenis gibi spor türleri değil de, borsa, döviz, altın gibi finans olan kişiler için uygundur.

  Sizin de son yıllarda ikili opsiyon ile ilgili reklamlar dikkatinizi artaran çekmiştir. “Doktorum şu kadar kar elde ettim”, “ev hanımıyım ayda şu kadar kazanıyorum” v.b. şeklinde internet üzerinden çok kolay para kazanılabileceğini anlatan reklamlar şuanda heryerde karşımıza çıkmaktadır. Gayette dikkat çekici olan bu reklamlar bir çoğumuzda merak uyandırmaktadır. Piyasadakli Türkçe ikili opsiyon sitelerinin sayısıda giderek çoğalmaktadır.

   

  Peki ya ikili opsiyon nedir?

  İkili opsiyon ticareti denen işlem çok kolay bir iddaatir. iddaa oynayan veya oynamayı bilen kişilerin daha iyi anlayabileceği şekilde anlatacak olursak, ikili opsiyon alt üst iddaai gibidir veya roulette oyununda bir renge iddaa yapmak gibidir. Farkı ise burada futbol musabakasına veya roulettee değil finans ürünlerine iddaa yapılır. Belirtilen süre sonunda iddaa yapılan enstrümanın fiyatı yükselmiş veya düşmüştür. Sizin analiziniz doğru çıktı ise kazanırsınız, analiziniz yanlış oldu ise kaybedersiniz.

  Açıkça ve tekrar belirtmek istiyoruz: İkili opsiyon borsası bir yatırım şekli değildir. İkili opsiyon işlemleri yatırım ürünleri üzerine yapılan bir iddaatir. Yüksek kazanç ile beraber yüksek riskte bulunmaktadır.  İkili opsiyonu borsa yatırımı ile karıştırmamanız gerekmektedir. İkili opsiyon işlemi yapmaya karar verirken uzun veya orta vadeli yatırım düşüncesi ile hesap açmamanız gerekmektedir.

  Örneğin borsada veya başka bir yatırımda zarar etme ihtimalinizde bulunmaktadır. Yatırımınız belli bir oranda değer kaybeder veya değer kazanır.

  İkili opsiyonda ise risk daha büyüktür; kısa sürede ya kazanırsınız ve paranız nerede ise ikiye katlanır veya kaybederseniz paranızın tamamından olursunuz.

   

  İklili opsiyonda ne kadar kazanırım?

  İsmi her nekadar ticaret olsa da biz yine iddaa örneği ile açıklayacağız, ikili opsiyon ticareti, basketbol musabakası iddaalarıne benzer. Oranlar sabit ve aynıdır. İkili opsiyon siteleri 1,75 ile 1,80 arasında oran sunar. Bir finans ürününe 1 saat, 2 saat veya 4 saat gibi kısa süreli iddaa yaparsınız. Bu süre zarfında analiziz tutmuş işle, ikili opsiyon ticaretiyapmış olduğunuz siteye göre %75-%80 kar elde edersiniz ve ikili opsiyon yapmaya devam edebilirsiniz. Peş peşe doğru analizler ile yatırım yaparsanız gerçekten çok iyi oranlarda kar elde edebilir ciddi paralar kazanabilirsiniz.

  Ancak kaybederseniz paranız gider. Bazı ikili opsiyon siteleri %10 %15 gibi kayıplarda geri ödeme yapmaktadır.

   

  İkili opsiyon ticareti kimler yapmalıdır?

  İkili opsiyon işlemi çok basittir. Herkes bir ikili opsiyon sitesinde hesap açarak işlem yapmaya başlayabilir. İkili opsiyon ticaretinde kazanmak için ise doğru analize bağlıdır.

  Kendisini iyi iddaa oyuncusu olarak görenler, eğer ekonomiden de anlıyorlarda ikili opsiyonu deneyebilirler.

  Spor türünden çok oranlara odaklanarak profesyonel iddaa yapabilen kişiler.

  iddaa de iyi olmamasına rağmen, borsa, döviz, altın ve dünya piyasasını yakından takip edip bilgi sahibi olan uzman kişiler için ikili opsiyon spor iddaainden daha uygundur.

  İkili opsiyon için yatırım stratejisi olan ve bunu profesyonel olarak uygulayabilecek kişiler.

   

  İkili opsiyon işlemlerine nasıl başlamalıyım?

  Hemen hemen bütün ikili opsiyon siteleri yeni başlayacaklar için DEMIO hesap sunmaktadır. Kendinize bir DEMO hesap açarsanız, hiç riske girmeden ikili opsiyon işlemleri yaparak bu ticareti anlayabilir tüm püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

  DEMO hesapları tamamen ücretsiz ve risksizdir. Aynı şekilde para da kazanmazsınız. Kazandığınız parada kaybettiğiniz para da DEMO hesapta sanaldır.

  DEMO hesap ile işlem yaptıktan ve artık kendinizi ikili opsiyon piyasası için hazır hissettiğinizde hesabınızı gerçek hesaba çevirp para yatırdıktan sonra gerçek para ile oynamaya başlayabilirsiniz.

  iddaa sitelerinde olduğu gibi aynı bu sitelerde de ilk para yatırma işleminize karşılık hoşgeldin promosyonu sunulmaktadır.

   

  buton