Kara Liste

367-

  Kara Liste

  Günümüz online iddaa ve gazino sektöründe nerede ise her gün yeni bir online iddaa ve gazino sitesi ile karşılaşmaktayız. Online iddaa ve gazino sitelerinin hızla artıyor olması rekabet açısından iyi bir gelişme olmasına, rekabetten ötürü hizmetin ve ürünlerin kalitesinin artmasını sağlamaktadır. iddaa sitelerinin sayısının aşırı derecede çoğalması dolandırıcı iddaa sitelerinin de çoğalmasına sebep olmaktadır.

  Bu dolandırıcı iddaa sitelerinden birine denk gelen oyuncular genellikle mağdur edilmektedir. Kazanan oyuncuların sevinçleri kursaklarında kalmaktadır.

  Farklı yerlerden email veya sms bilgilerini almak / çalmak yolu ile oyunculara bir şekilde ulaşıp verdikleri cömert promosyonlar ile siteye oyuncuları çekip, oyuncu para kazandığı zaman ise çeşitli bahaneler ile oyuncunun parasını ödememektedir.

  Ancak ağına düştüğünüz bu, ne idügü belirsiz lisanssız online iddaa ve gazino sitelerini denetleyen herhangi bir kurum ve kuruluş olmadıgı için uymak zorunda oldukları herhangi bir kural veya protokolda yoktur.

  Dolandırıcı iddaa siteleri genellikle kendilerini daha ilk bakışta abelli etmektedir. Ancak bu her zaman veya iddaa konusunda tecrubesi olmayanlar için geçerli olmayabilir. Nitekim bu sitelere üyelik kaydı yapıp, para yatırma işlemi yapınca ilk aşamada bir sorun ile karşılaşmayabilirsiniz. Güler yüzlü ve hızlı müşteri hizmetlerinin ilgi ve alakası ile karşılanırsınız. Genellikle ilk etapda küçük meblağlar yatırdıgınız ve çok düşük para cekme talepleri verdiginiz için, ödemelerinizde ilk aşama da sorunsuzca yapilir.

  Böylelikle siz ; ”harika bir site, hiç de söyledikleri gibi degilmiş, iyi ki üye olmuşum, BU SİTE GÜVENLİ algısına kapılırsınız.!

  Artık daha yüksek meblağlarda deposito yapabilir ve yüksek kazançlar elde etmeyi hedeflemek için hazırsınızdır.Bu aşamadan sonra kazanmaya başladıgınızda sorunlarda beraberinde gelir.

  Örneklersek ; müşteri hizmetleri ilgisiz davranır, maillerinize geç yada hiç cevap verilmez, çekim talebiniz işleme çok geç alınır yada sebep göstermeksizin geri iade olur. Yani kasanızı sıfırlamanız için , ödeme yapmamak adına ne gerekiyor ise adım adım bu yaptırımlar uygulanır. Siz bunu fark ettiginizde ise tabiri caizse ”atı alan üsküdarı geçmiş”tir.

  Bir diğer unutulmaması gereken husus ve insanların akıllarına gelen en önemli sorulardan biri kazançlarını çekerken belge isteyip istemedikleridir. Eğer bir gazino sitesi sizden belge istemiyor ise bu tarz sitelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. (Yüksek miktarlar için ve özellikle kredi kartı kullanan oyunculardan iddaa siteleri sahip oldukları lisansları gereği belge istemeye mecburdurlar.

  Lisanssız olan dolandırıcı iddaa siteleri ise belge isteme olayında da çok esnek davranarak size cazip gelebilir. Bu tarz siteler lisanslı olmadığı gibi hiçbir üyelerinin yüksek miktarlarda elde ettigi kazançlarını çekmesine izin vermezler. Online iddaa ve gazino sitelerinin sizden belge talep etmeleri sizin lehinize olan bir güvenlik prosedürüdür. Bu aşamada haklı olarak gönderdigim belgelerin başka kurum vede kuruluşlarla paylaşılacağı fikri gelmemelidir, çünkü sizden istenen belgelerin hiçbir şekilde üçüncü bir kişilerle paylaşılmayacağı gerçektir. Eğer oynadığınız site lisanslı bir site ise lisans veren kurum bu tür işlemlere olanak vermez.

  Tüm bu sebeplere baglı olarak tercih ettiginiz sitelere üye olmadan önce hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için her zaman leyhe bir durumdur.
  Siz iddaa ve online gazino severler için TUMCASİNO ekibi olarak araştırmalarımız ve bireysel tecrübelerimiz neticetinde ,
  KÖTÜ BAHİS SİTELERİ” olarak nitelendirebileceğimiz Online iddaa ve gazino Sitelerinin bazılarını listeledik.

   

  Gamesliga (kapalı)

  GamesLiga, gamesliga.com ve gamesliga.biz ve gamesliga.net alan adlarını kullanan ve kullanıcılarına doğrudan olarak buralardan ulaşan, lisanssız ve kaçak bir Türk iddaa sitesidir.

  Para yatırma ve çekme işlemleri banka havalesi aracılığı ile yapabildiginiz.Bununla birlikte banka hesabınız olmasa dahi bankamatik aracılığı ile kartsız işlem vasıtası ile siteye para yatırmanıza izin veriliyor. Ukash -Astropay Kart gibi herhangi bir uluslararası ödeme şirketiyle haliyle anlaşması bulunmayan siteye sadece ATM’den kartsız işlem ve cepbank yöntemleriyle anonim olarak para yatırıp çekiliyordu.
  Üyelik kaydının sadece referans sistemi ile yapıldıgı bu sitede ,ancak başka bir üyenin size üyelik için referans kodu göndermesi ile gerçekleşmekte idi . Yani
  ilk önce sitede üyeliği bulunan bir üyeye eposta adresinizi iletiyorsunuz, üye de üyeliği üzerinden size bir referans kodu gönderiyor. Referans kodunuza yine aynı eposta adresinizden ulaşarak üyelik işlemlerini site üzerinden bir kaç adımda tamamlıyordunuz.
  Türkiyede 5 yıldır yayın yapan gamesliga iddaa sitesi geçtigimiz aylarda sebep belirtmeksizin yayın hayatına son verdigini mevcut sayfasından kullanıcılarına duyurarak birçok kullanıcıyı magdur etmiştir.Gamesliga iddaa sirketinde hesabı ve hesabında bakiyesi bulunan kullanıcılar hesap erişimleri kapatıldıgı için haliyle cekim talebi yapamadıklarından ötürü paralarını alamamışlar ve dolandırılmışlardır.
  Nitekim karsılarında iletişime geçebilekleri bir muhatap ve itiraz edecekleri bir kurum bulunmadıgı için yapabilecekleride birşey yoktur.Sizde böyle durumlar ile karşılaşmamak için tercih ettiginiz şirketi hakkında önceden bilgi sahibi olun ve kesinlikle lisanssız iddaa sitelerinden oyun oynamayın.!

   

  Wetteliga (aktif)

  Wetteliga iddaa şirketi 2015 yılının ortalarında yayın hayatına başlayan, adındanda anlaşıldıgı üzere, bir önceki yazımızda sizlere tanıttıgımız Gamesliga sitesinin devamı olan lisanssız ve kaçak iddaa sitesidir. Wetteliga.com ve Wetteliga.net alan adlarını kullanarak iddaa oynatılan sitede tıpkı gamesliga da oldugu gibi sadece banka havalesi ve atm kartsız işlemle para yatırma ve çekme işlemi yapilmaktadır.İlk üyelik promosyonu yada benzer bir promosyonu bulunmayan Wetteliga iddaa sitesi, Lucky Courts B.V tarafından işletilmekte ve Curacao Lisansına sahip oldugunu iddaa etmektedir.Ancak bunu dogrular nitelikle herhangi bir net bilgi bulunmamaktadır. Birçok lisanssız kaçak iddaa sitesi gibi site tanıtımlarına entegre ettikleri sahte lisans kopyaları ve logolar ile kendilerini sözde lisanslı göstermeye çalışan bu sitelere üye olmadan önce 2 defa düşünmenizi öneriyoruz.

   

  Cornerbet (kapandı)

  Cornetbet 2014 yılında kurulmuş ve kısa denilebilecek bir süre içersinde kapanıp ortadan kaybolmuş bir sitedir. Geride ise bir çok oyuncusunun itirazleri kalmıştır.

   

  Adabet (aktif)

  Kıbrıs merkezli ve Kazakistan lisanslı olduğu bilinen Adabet‘in sayfasında herhangi bir lisans bilgisi bulunmuyor. KKTC’de de Adabet’e ait herhangi bir bet ofisi yok. Bayiler aracılığıyla iddaa kabul ediyor. Kazakistan lisanslı Tykhebet iddaa sitesi ile aynı yazılımı kullanıyor.Tavsiye etmiyoruz.

   

  Kapanan Şirketler ve Şüpheli iddaa Şirketleri

  Bahsegir: 2001-2005
  iddaamarketi: 2004-2005
  Bahsedeger: 2005-2007
  Betyap: 2013-2013
  Betsbet: 2012-2013
  Capitolbet: 2012-2013
  iddaamerkezi: 2004-2005
  Parkbet: 2004-2004
  Otobet: 2008-2009
  Turkobet: 2008-2009
  Wonkes: 2008-1010
  Efesbet: 2010-2011
  Betscity: 2010-2011
  Betyum: 2010-2011
  Tamiddaa: 2010-2011
  Neobet: 2010-2011
  Süpermisli: 2011-2012
  Firstonbet: 2013-2013
  Bet7/24:2015-
  Wonclup:2010-
  Radisonbet: 2015-
  Nickbet:2014-2015
  Rotabet:2015
  Dinamobet:2015-
  Acztechbet:2015
  Win724.com: 2011-2012
  Mayabet: 2013-2013
  Nakitbet: 2013-2013
  Taxibet:2010-2015
  Betrant:2013-2014
  Meritbet:2015-

  buton