Malta ve Curacao Lisanslı iddaa Siteleri

Genel 6 Mart 2016, 19:04 Malta ve Curacao Lisanslı iddaa Siteleri

Ülkemizde 90’lı yılların başında başlayan sanal iddaa siteleri, 2000’ li yıllarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. Bu yıllarda piyasada bulunan yerli ve yabancı iddaa sitelerinin sayısı oldukça fazla artış göstermiştir.

iddaa & gazino’da online hizmet veren sitelerin genelde iki ülkede lisansının olduğunu söylemek mümkündür. Bu ülkeler Hollanda Antilleri olan Malta ve Curacao’dur.

Malta ve Curacao lisanslı iddaa sitelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, lisansının olup olmadığına bakmaktır. Çoğu sitede lisanssız bir şekilde olan bu siteler en güvenilir sitelerde bulunmaktadır. Tabi sadece lisansının bulunması yine güvenilir olduğu anlamına gelmemektedir. Bu durumda mağdur olmamak için belli başlı noktalara dikkat edilebilir. Öncelikle ödeme işlemlerinin hızına ve kalitesine bakılmalıdır. Site hakkında araştırma yapmak da işleri kolaylaştırabilecek noktalardandır. Yine ödeme seçenekleri ile birlikte zamanında hesaba para yatırılması da diğer önemli sayılacak noktalardandır.

Türkiye’de yasal olmayan iddaa sitelerinin hemen hemen hepsinin yurt dışı kaynaklı olduğuna dikkat çekmek gerekir. Bu siteler genellikle belirtildiği gibi Malta ve Curacao lisanslı iddaa siteleridir. Bunları iki ayrı başlıkta ele almak mümkündür.

Malta Lisanslı iddaa Siteleri

Malta’nın Akdeniz’de yer alan küçük bir ada ülkesi olduğunu bilmekteyiz. Gelirlerini de öncelikle turizmden sonra da iddaa& gazino şirketlerinden sağlamaktalar. Dünya çapında en büyük talih oyunlarına sahip olan Malta, küçük olmasına rağmen oldukça fazla sevilen ve tercih edilen iddaa sitelerini elinde tutmaktadır. Yazılımcılarının oldukça iyi olması ve gün geçtikçe daha da büyüyüp tanınır hale gelmesi, tercih edilmesinde büyük rol oynayan unsurlardandır. Oldukça güvenilir sitelere sahip olması da çoğu oyun severin tercihlerinin başında gelmesine olanak sağlamaktadır. Zaten sitenin güvenilirliğini engelleyecek herhangi bir hareket yapması, ismine büyük zarar geleceğinden düşünülemez. Malta ve Curacao lisanslı iddaa sitelerinde yüksek iddiaa oranlarına sahip olması onu tercih edilenlerden arasında kılmaya da zemin hazırlamaktadır. Çoğu sitenin düşük oranda iddiaa oranlarına sahip olması bir gerçektir.

Ayrıca dikkat çekilmek istenen düğer bir nokta bu iddaa sitelerinin ülkemizde yasal olmamasının temel sebebi İddiaa tarafından yürütülmesidir. İddiaa dışındaki bütün siteler yasal olmayanlar kategorisinde bulunmaktadır.

En iyi Malta lisanslı iddaa sitelerine örnek vermek gerekirse bunların başında Betin gelir. Bunun dışında YouWin, Süperiddaa, NoxWin, gazinodünya, Hiperbet, Forvetbet de Malta lisanslı iddaa siteleri arasında gelmektedirler.

Curacao Lisanslı iddaa Siteleri

Curacao’ nun Karayip Bölgesi’ nde yer alan bir ada olduğu bilinmektedir. Belirtildiği gibi Curacao, Hollanda Antilleri’ dir. Hollanda Batı Hint Adaları olduğu için bu şekilde bilinmektedir.

Lisans olarak markalaştığı için güvenilir sitelere sahiptir. Fakat yine de iddaa oynamadan önce sitenin güvenilir olup olmadığı araştırılmalıdır. Paranın hızlı ve güvenilir bir şekilde yatması, onu güvenilir siteler içine sokmaktadır. Canlı yardımlar, kaliteli oyunlar, güçlü ekonomi, güvenilir ödeme yöntemlerinin olması, geniş iddaa imkanı gibi unsurlar güvenilirliği saylayan diğer noktalardır.

iddaaçiler lisansı zorunlu hale getirdikleri için lisansa sahip olmayan siteleri, güvenilir olmayan kategorisinde değerlendirmektedirler.

Curacao lisansına sahip iddaa sitelerinin başında Tipobet365 gelmektedir. Süperiddaa, Forvetbet ve Rivalo da yine bu lisansa sahip iddaa sitelerindendir.

buton