Canlı gazino Oynamak Yasak Mı?

Poker gazino 29 Haziran 2015, 13:30 Canlı gazino Oynamak Yasak Mı?

Türkiye’de canlı gazino oynamak yasak mı konusunda söylenebilecek ilk şey; bu durumlar  için ayrı bir kanun bulunmaması olabilir. İnternette online şekilde oynanan gazino oyunları bugüne kadar sadece bir kereye mahsus olarak ülkemiz bünyesinde oynatan bir iddaa oynama firmasının bilgileri bir şekilde ele geçirilerek ortaya çıkarılmıştır ve bunun üstüne oyunculara Kabahatler Kanunu içeriklerine göre de 100 TL para cezası verilmiştir. Ama daha sonra bu cezaya itiraz edenler ve gerekli yerlere baş vuranlar paralarını geri alarak mağduriyetten kurtulmuştur çünkü internet üzerinden oynanan iddaa oyunlarında yurtdışında oynamış gibi gösterim de yapılabilmektedir.

Kabahatler Kanunu, Türkiye’deki gazino sevdasını ve aşırı oynanan oyunları bir anlamda sınırlamaya maalesef yeterli olamamaktadır. Örnek verecek olursak; İstanbul’da Dalmaz Center oyun merkezi senelerce takip edilip basılma işlemlerine rağmen her seferinde tekrar açılarak oyunlara burada sıklıkla devam etmiştir. Yakın zamanda yaşanan son örneklerden birine bakacak olursak da; türlü baskı ve tehditlere maruz kalmasına rağmen vazgeçmeyen Güven Partisi iddaa oyun merkezleridir.

Bu durumda mantıklı bir yol izlemek amacıyla yapılacak şey; izni, onayı, lisansı ve elbette ki merkezi de Türkiye’de olmayan, yurtdışındaki bilinen ve sayılan gazino merkezlerinde iddaa oyunlarını oynamaktır. Herkes tarafından çok iyi bir şekilde bilinen şirketlerden Süperiddaa ve Bets10İngiltere ve İsveç merkezli çalışır ve kuşkusuz tamamen güvenlidir.

Belirttiğimiz gibi tüm alanları Türkiye dışında yer alan ve kendi alanlarındaki ülkelerde oyun kurallarına tamamen uyan şirketler güvenlidir. Zaman zaman aksaklıklar olabilir ancak olay da bu şirketlerin kendi arasında uyguladığı ve devam ettirdiği iddaa ve gazino oyunları oynatma lisansı arkasına sığınarak devam ederler. Canlı gazino oynamak yasak mı sorusuna cevap olarak bu bilgiler verilebilir.

buton