Canlı iddaa Stratejileri Nelerdir

Genel 5 Mart 2016, 15:08 Canlı iddaa Stratejileri Nelerdir

Canlı iddaaler, online karşılaşmalar üzerinden yapılan anlık iddaaler olarak da bilinmektedir. Karşılaşma başladığı andan itibaren iddaa yapma kuralı devreye girmekte ve son ana kadar geçerli olmaktadır. musabakasın ilerleyen bölümlerinde karşılaşmanın seyrine göre farklı seçenekler üzerinden analiz yapmak mümkündür. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki canlı bahsiler üzerinden yapılan kuponlardan kazanç elde etme talihı diğer iddaa seçeneklerine oran ile daha üst seviyede yer almaktadır. Bu gerçekten hareket ile bazı iddaa severler canlı iddaa stratejileri başlığı altında, kendi deneyimlerini paylaşmış ve yüksek oranlarda kazançlar elde ettiklerini iddia etmişlerdir.

Canlı bahsi stratejileri hakkında her hangi bir araştırmaya ya da açıklamaya başlamadan önce, bilmeniz gereken önemli bir husus vardır. Skor karşılaşmalarında iddaaların ya da canlı iddaaların üzerine gerçekleştirilen stratejilerin kazanma ihtimali %100’dür şeklinde bir ifade biçimi bulunmamaktadır. Hiç kimse ya da hiçbir kuruluş, ister canlı olsun, ister gelecek musabakalar olsun %100 tutacak şeklinde bir garanti verememektedir. Veren şahıs ya da kuruluşların dikkatli bir şekilde araştırılması, maddi kayıp yaşanmaması için önemlidir. Ancak, bazı taktiklerin işe yaradığı deneyimler ile sabitlenmiştir.

Bu taktiklerinde %100 güvenilirliği bulunmamaktadır. Ancak belli olaylara dikkat edilmesi, canlı karşılaşmaların izlenerek iddaa yapılması gibi hususlar ve bu hususların detayları, canlı iddaa stratejileri nelerdir? Sorusunun karşılığını vermektedir.

Uygulanabilecek Canlı iddaa Stratejileri

Canlı karşılaşmalar üzerinden iddaa yapılması esnasında, daha önce yaşanmış deneyimlerden faydalanmak mümkündür. Bazı kesimler bu deneyimleri ve bilgi birikimini strateji olarak göstermekte ve iddaa severlere sunmaktadır. Öncelik karşılaşan takımların kuvvet dengelerinin belirlenmesindedir. Eğer karşılaşmada favori gösterilen güçlü bir takım ve favori gösterilmeyen zayıf bir takım bulunuyor ise, canlı iddaa taktiği bu dengeler üzerinde oluşturulmalıdır. İstatiksel çalışmalar göstermiştir ki karşılaşma başladığı anda favori ve güçlü takımlar musabakaa gereken önemi çoğunluk ile vermemekte ve takım karşılaşmayı askıda yürütmektedir.

Takım yorulmamakta, performansını ilerleyen dakikalara hatta genellik ile ikinci yarıya saklamaktadır. Favori gösterilmeyen güçsüz takımlar ise, galibiyete erişme hırsı ile daha atak oynamakta ve gücünü nerede ise sonuna kadar kullanmaktadır. Burada izlenebilecek strateji, güçlü takımın ilk yarıda gol atmayacağı ya da atamayacağı olabilir. Zayıf takımın olağan üstü performansı neticesinde gol gelme ihtimalide bulunmaktadır. Bu taktik kesin olmamak ile birlikte, araştırmalarda genelde bu şekilde sonuç alındığı görülmüştür. Karşılaşmanın seyrine göre oluşan bir ihtimalde, zayıf takımın atakları esnasında güçlü takımın profesyonelliğini ve deneyimini göstererek ani bir sayı kaydetme talihının bulunmasıdır. Futbol karşılaşmalarında bu kontra atak olarak ifade edilmektedir. Bu hususta bir taktiktir ancak, garantisi bulunmamaktadır. Sadece, elde edilen tecrübeler yüksek ihtimal olduğunu göstermektedir.

Verilebilecek bir diğer örnek ise, oyuncu değişiklikleridir. musabakasın gidişine göre her hangi bir takımın golcü ve üstün nitelikli oyuncusu yedek konumda iken, aniden oyuna alınır ise, bu takımın gol atma talihı çoğalacaktır. Böyle bir oyuncunun sahaya girmesi takımın oyun anlayışını değiştirecek ataklarına hız verecek ve sayı kaydetmesini kolaylaştıracaktır. Bahsedilen bu olayda tamamen deneyimler ile elde edilmiş bir sonuçtur ve garantisi bulunmamaktadır. Benzer anlayış oyuncu değişikliklerinde, kırmızı kart gibi cezalandırma işlemlerinde de yaşanabilmektedir. Önemli olan, karşılaşmanın doğru bir şekilde izlenmesi ve görünenler üzerine canlı analiz yapılmasıdır.

Canlı iddaa Stratejilerinde Matematiksel İşlemler

Bazı iddaa severler canlı iddaa karşılaşmalarında ya da uzun vadeli iddaalerde matematiksel işlemlere yönelmektedir. Diğer tüm taktiklerde olduğu gibi, bu yöntemde de %100 şeklinde bir ifade bulunmamaktadır. Bu sistemin temel mantığı, bazı özel isimler ile anılmaktadır. Martin Fastov yöntemi, bahsedilen matematiksel işlemlere verilebilecek bir örmektir. Belli bir miktar para ile bahse başlanılmakta, belli bir sonuç analiz edilmekte ve sürekli bu sonucun üzerine katlanan miktarlarda iddaa oynanmaktadır. Sistemdeki temel mantık, sürekli aynı ihtimalin oynanması halinde kazanma talihının elde edileceği ve zararların kapatılacağıdır.

 

buton