Engelli iddaa Sitelerine Nasıl Girilir

Genel 5 Mart 2016, 15:08 Engelli iddaa Sitelerine Nasıl Girilir

iddaa siteleri arasında bulunan ve yabancı kökenli olan siteler, Türkiye’deki yasalar nedeni ile zaman zaman engellemeler ile karşılaşmaktadır. Yasal mevzuatlardan dolayı getirilen bu engellemeler nedeni ile üyeler iddaa sitelerine erişememekte ve hizmet almaları aksamaktadır. Bazı iddaa şirketleri engellemeler ile başa çıkmanın yöntemini bulmuşlar ve anında adres değişikliğine gitmeye başlamışlardır. Çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilen adres değişikliğinden sonra, yeni adres üyelere iletişim araçları aracılığı ile bildirilmekte ve yapılan engelleme bu yöntem ile ortadan kaldırılmaktadır. Türk kullanıcılar ile yeni buluşan veya doğrudan Türk kullanıcılara hizmet sunmayan bazı siteler ise, adres değişikliğine gitmemekte ve yapılan engellemelere çözüm üretmemektedir. Bu durumda bulunan sitenin kullanıcıları alternatif çözümler üreterek kendi çabaları ile sitelere tekrar erişmeye çalışmaktadır.

Kullanılan yöntemlerin başında ise, dns ayarlarının değiştirilmesi, VPN programının kullanılması, tunnel siteleri üzerinden giriş yapılması gelmekte olup, Engelli iddaa Sitelerine Nasıl Girilir? Sorusunun karşılığı verilmektedir.

Engelli iddaa Sitelerine Giriş İçin Dns Ayarlarının Değiştirilmesi

Engellenen iddaa sitelerine erişim sağlanmasının hızlı ve kolay yollarından bir tanesi de bilgisayarların dns ayarlarının değiştirilmesidir. Bilgisayarlar hakkında azda olsa bilgi sahibi olan herkes, internet üzerinden yardım alarak dns ayar değişikliğini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.

Bu ayar değişikliğinin işlem basamakları bahsedileceği şekilde yapılabilir. Bilgisayarlardan denetim masasına gelinmeli ve bu bölümde ağ bağlantıları seçeneği açılmalıdır. Açılan seçenekte yerel ağ bağlantıları üzerine gelinmeli ve üzerinde iken sağ tuş ile tıklayarak özellikler bölümü seçilmelidir. Açılan bölümden internet iletişim kuralları kısmına gelinmeli bu kısım işaretlenerek özellikler bölümüne giriş yapılmalıdır. Dns sunucuları bölümündeki değerler 4.2.2.1 ve 4.2.2.5 gibi değerler ile değiştirilmelidir. Daha sonra yerel ağ bağlantıları bölümünün üzerinde sağ tuşa tıklanmalı ve açılan bölümde bulunan onar seçeneği işaretlenmelidir.

Bu işlemler yapıldıktan sonra ise, bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra dns ayar değişikliği gerçekleşmiş olacak ve engelli olan iddaa sitelerine giriş yapılabilecektir.

Engelli iddaa Sitelerine Giriş İçin VPN Programının Kullanılması

Engelli iddaa sitelerine erişim maksadı ile internet üzerinden işlem yapılamasına imkan sağlanan VPN programı kullanılabilmektedir.

Sizin bilgisayarınız başka bir ülkede bulunan bir bilgisayara bağlanabilir ve bağlanılan bilgisayarın internet ağını kullanılabilir.

Genelde yurt dışı ülkelerde iddaa sitelerine engel getirilmediği için, bu program sayesinde güvenli giriş yapılabilmektedir. Programı kullanmak isteyenlerin İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Çünkü program tamamen İngilizcedir.

Kullanılabilecek VPN programları arasında Open VPN, Ultrasurf, Cyberghost, Ace VPN ve Hotspot shield bulunmaktadır.

Engelli iddaa Sitelerine Tunnel Siteleri Üzerinden Girilmesi

Türk kullanıcılara ya da Türkiye üzerinde hizmet sunan iddaa sitelerine getirilen engellemelerin ortadan kaldırılması ve sitelere tekrar erişim sağlanabilmesi maksadı ile uygulanabilecek diğer bir yöntem ise, Proxy yani tunnel siteleri üzerinden giriş yapmaktır.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bazı Proxy sitelerinin resimli bölümleri ya da videolu bölümleri açamamalarıdır. Türk kullanıcıların tercih edebileceği Proxy siteleri arasında, gizlen, kirzincirleri, privax, totalnetprivacy, free-proxy, ktunnel, surfmo, newıpnow, proxify ve proxeasy gibi siteler bulunmaktadır.

Bu tunnel siteleri üzerinden engelli iddaa sitelerine erişmek ve siteler üzerinden iddaa yapma talihına kavuşmak mümkündür. Bahsedildiği üzere engellenmiş olan iddaa sitelerine ulaşmanın farklı yöntemleri bulunmakta olup, üyeler şahsi yeteneklerine göre diledikleri yöntemi seçebilirler.

 

buton