iddaa Şirketleri promosyonları

promosyonlar 18 Mart 2016, 13:00 iddaa Şirketleri promosyonları

iddaa sitelerine üye olanlar ve site içerisindeki faaliyetlere katılanlara ödül niteliğinde verilen promosyonlar, site içi işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Genel açıdan bakıldığında iddaa siteleri tarafından verilen promosyonlar, para yatırma promosyonları, kayıp promosyonları, hoş geldin promosyonu, rakeback promosyon promosyonu ve arkadaşını getir promosyonu başlıkları altında toplanmaktadır. iddaa şirketleri bu promosyonları verir iken, belirli şartların yerine getirilmesini talep etmekte olup, yerine getiren herkese, söz konusu promosyonlardan işlemine uygun olan çeşidi vermektedir.

iddaa Şirketleri Tarafından Verilen Hoş Geldin promosyonları

Hoş geldin promosyonu, isminden de anlaşılacağı üzere, sitelere yeni katılan kullanıcılara verilen bir ödül çeşididir. Bu promosyonun elde edilebilmesi için, her hangi bir bireyin siteye giriş yapması ve kayıt işlemlerini tamamlayarak adına bir hesap oluşturması gerekmektedir. Adına tanımlı bir hesap oluşturan üye, hesabına ilk kez para yatırdığı anda, iddaa şirketleri tarafından belirlenen şartları yerine getirdiği takdirde, hoş geldin promosyonu almaya hak kazanmaktadır. Bahsedilen şartlar genellik ile belirli bir limitte para yatırılması, yatırılan paranın spor iddaalarınde ya da oyunlarda çevrim olarak ifade edilen işleme tabi tutulmasıdır.

Siteye üye olan, hesabına para yatıran herkese, anında promosyon verilerek, para ile birlikte promosyonun çekilir hale gelmesi şeklinde bir işlem bulunmamaktadır. Para yatırılmalı, iddaa yapılmalı ya da oyunlara katılınmalı çevrim şartı yerine getirilmelidir. Belirtilen şartlar sağlandıktan sonra, promosyon nakit olarak çekilebilir hale gelmektedir. Her sitenin kendine ait farklı promosyon limitleri bulunmaktadır. Bir site, 250 Türk lirası hoş geldin promosyonunu üyelerine verir iken, diğer bir site 1.000 Tük lirası değerindeki hoş geldin promosyonunu üyelerine vermektedir.

Hoş geldin promosyonunun bazı sitelerde ilk para yatırma promosyonu olarak ifade edildiği de görülmektedir. Bedava promosyon olarak sektörde görülen hoş geldin promosyonu çeşidi de bulunmaktadır. Sitelerine üye kazandırmak isteyen şirketler, böyle bir uygulamaya gitmekte ve düşük miktarlardaki promosyonu aynı şartlar dahilinde para yatırma işlemi yapılmadan üyelerine vermektedir. Bedava promosyonların hem miktarları düşük olmakta, hem de çevrim şartları yerine getirilmeden çekimine müsaade edilmemektedir.

iddaa Şirketleri Kayıp promosyonları

Kayıp promosyonları, iddaa şirketleri tarafından üyelere verilmekte olan bir ödül çeşidi olmak ile birlikte, iddaalerde ya da oyunlarda faaliyette bulunarak kayıp yaşayanlara, yani paralarını kaybedenlere verilen bir promosyon türüdür. Spor iddaaları ve oyunlar olmak üzere 2 alanda dağıtımı yapılmaktadır. Özellik ile oyunlar bölümünde discount olarak da ifade edilmektedir. promosyonun alınabilmesi için gerçekleştirilen üyelik işlemlerinden sonra, hesaplara para yatırılması, yatırılan paralar ile spor iddaalarıne ya da oyunlara katılım sağlanması ve belirtilen parasal değerler oranında kayıp yaşanması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan tüm üyelere yaşadıkları kayıpların belli bir miktarını karşılaşmak maksadı ile kayıp promosyonu verilmekte olup, üyeler bu promosyonları belirtilen alanlarda kullanarak ikinci bir talih elde etmektedir.

iddaa Şirketleri Kombine promosyonları

Kombine promosyonları isminden de anlaşılacağı üzere, spor iddaaları için geçerli olan bir promosyon çeşididir. Spor iddaaları bölümüne para aktaran ve iddaa şirketleri tarafından belirlenen şartlarda kombine kupon yapan üyelere verilmektedir. Kombine kuponun yapılmasında, musabaka sayıları ve oranlar önemlidir. Genellik ile iddaa şirketleri tarafından en az 4 musabaka talep edilmekte ve bu musabakalarda aranan oran en az 1,50 olmaktadır. Bahse konu şartlarda kombine kupon tanzim eden ve karşılaşmalar sonucunda kuponu kazanan üyelere verilen bir promosyon çeşididir. Kombine promosyonunun alınabilmesi için kuponun tutması şarttır. promosyon oranı, kuponda yer alan musabaka sayısı arttıkça yükselmektedir. 14 ya da üzeri karşılaşmanın yer aldığı bir kupon %100 oranında promosyon alabilmektedir.

iddaa Şirketleri Yatırım promosyonları

Hesaplarına her hangi bir yöntem ile para yatıran üyelere verilen promosyon çeşidi, yatırım promosyonları olarak isimlendirilmektedir. Hangi yöntem ile para yatırılır ise, yatırım promosyonu o isim ile anılmaktadır. Bazı şirketler haftanın belirli günlerinde yapılan para yatırma işlemlerine ekstra yatırım promosyonu vermektedir. Oranlar ve limitler iddaa şirketlerine göre değişiklik göstermekte olup, genel şartlar ve kurallar bu promosyon türü içinde geçerlidir. Genelde %5 seviyelerinden başlamakta, %20 seviyelerine kadar çıkabilmektedir. Parasal değerler açısından ise, verilecek en büyük promosyon miktarının ortalaması 250 Türk lirası civarındadır.

 

buton