iddaa Şirketleri Tarafından Sunulan iddaa Seçenekleri

Genel 18 Mart 2016, 13:01 iddaa Şirketleri Tarafından Sunulan iddaa Seçenekleri

iddaaler her ne kadar spor iddaaları olarak isimlendiriliyor olsa da, çok farklı seçenekleri bulunmaktadır.  iddaa bir şeyin gerçekleşme ihtimaline karşı, yapılan analizlerden meydana gelen oyun olarak da ifade edilmektedir. analizler doğru çıkar ise, o analize yatırılan paranın belirli bir orandan daha fazlası geri alınmakta, analizler yanlış çıkar ise, yatırılan paranın tamamı kaybedilmektedir. iddaa kavramı, iddaa şirketleri tarafından genelde spor karşılaşmaları üzerine uygulanmakta olup, bazı iddaa şirketlerinin farklı alanlarda hizmet verdiği de gözlenmektedir. iddaa seçenekleri spor iddaaları, sanal iddaaler, canlı iddaaler ve diğer iddaaler olmak üzere, 4 gruba ayrılmaktadır.

iddaa Şirketleri Tarafından Sunulan Spor iddaaları

Spor iddaaları, farklı karşılaşma seçeneklerinin yer aldığı ve bu farklı karşılaşmalar üzerinden analiz yapma anlayışının geliştirdiği bir sistemdir. Spor iddaaları içeriğinde bulunan karşılaşmalar, henüz başlamamış olan karşılaşmalardır. Bu kategori içerisinde, futboldan golfe, basketboldan kış sporlarına, olimpiyatlardan hentbole, favori liglerden bisiklet yarışlarına kadar 20’nin üzerinde spor dalı bulunmaktadır. Geniş bir yelpazeye sahip olan spor iddaaları, site üyelerine günlük ortalama 2.000’nin üzerinde karşılaşma seçeneği sunmaktadır. Bu oran, yabancı iddaa siteleri için geçerli olan bir orandır.

Yoğun musabaka trafiğinin olduğu günlerde günlük iddaa sayısı 10.000’li rakamlar ile ifade edilmektedir. Ayrıca, aynı kategorinin içerisinde özel ve resmi turnuvalarda yer almaktadır. Dünya kupası karşılaşmaları, şampiyonlar ligi karşılaşmaları, UEFA karşılaşmaları, favori ligler, olimpiyatlar, kış sporları gibi onlarca organizasyona spor iddaaları içerisi de rastlamak mümkündür. Her sitenin kendine özgü bir spor iddaai sistemi bulunmakta olup, spor iddaalarıne verilen oranlarda siteler arasında farklı seviyelerde bulunmaktadır. Kazanç elde etmek isteyen üyelerin en fazla ilgi gösterdiği bölüm, spor iddaaları bölümüdür. Temel oyun sistemi başlamamış olan, yani yakın zamanda ya da gelecekte başlayacak olan karşılaşmalar üzerinde analizde bulunulmasına dayanmaktadır.

iddaa Şirketleri Tarafından Sunulan Canlı iddaaler

Canlı iddaaler, iddaa şirketleri tarafından sunulan iddaa seçenekleri arasında popüler olan bir uygulama çeşididir. Canlı iddaaten bahsedebilmek için her hangi bir karşılaşmanın başlamış olması gerekmektedir. Bu hizmet sadece yabancı iddaa şirketleri tarafından verilmektedir. Karşılaşma başladığı andan itibaren iddaa seçenekleri açılmakta ve karşılaşma devam ettiği sürece, iddaa seçenekleri ile iddaa oranlarında değişiklikler meydana gelmektedir. İlk golü kim atar seçeneği karşılaşma başladığında aktif halde iken, ilk gol atıldıktan sonra bu seçenek sistemden kalkmaktadır. Bu arada doğru analizde bulunan üyeler, kazançlarını almakta ve anında yeni bir iddaa seçeneği ile oyuna tekrar katılabilmektedir.

İlk golden kazanç elde eden bir kullanıcı, sonraki golü kim atar seçeneğinden de kazanç elde etme talihı yakalamaktadır. Aynı anlayış karşılaşma içerisinde gerçekleşen tüm eylemlerde, karşılaşma bitene kadar devam etmektedir. İlk kartı kim görür, bir sonraki kartı kim görür, musabakasın geri kalanını kim kazanır gibi, onlarca seçeneğe rastlamak mümkündür. Canlı iddaaların en güzel bölümü, her hangi bir kanaldan musabaka izlenir iken ya da musabakasın bulunduğu atmosferde yer alır iken, iddaa yapma imkanının bulunuyor olmasıdır. Online ve mobil iddaa özellikleri bu aşamada devreye girmekte ve keyifli anlar geçirilerek kazanç elde edilme talihı yaratılmaktadır.

iddaa Şirketleri Tarafından Sunulan Diğer iddaa Seçenekleri

Diğer iddaaler, tüm sitelerde bulunmayan iddaa türleridir. Oldukça ilginç olaylar üzerine iddaa yapılması seçeneği devreye sokulmaktadır. En bilindik seçenekler arasında politika, sinema, emtia ve borsa işlemleri gelmektedir. Politika üzerinden yapılan iddaalerde, genellik ile seçimler üzerine analizlerde bulunulmaktadır. Şu an için geçerli olan en popüler politika bahsi, Amerika Birleşik Devletleri seçimini kimin kazanacağıdır. Sinema bölümüne verilecek örnek ise, kısa bir süre önce tamamlanan oskar ödül törenleridir.

Bu iddaa seçeneğinde en iyi film, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi senaryo gibi farklı iddaa seçenekleri üyelere sunulmuştur. Borsa iddaaları ise, popüler ülkelerin borsa endeksleri üzerine analiz yapılmasını içermektedir. Japon borsası bir sonraki seansta düşer mi yükselir mi, Çin borsası yükseliş ile mi kapanır düşüş ile mi kapanır gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Her bir iddaa seçeneğinde, ana kural, iddaalere katılımın sağlanması ve doğru analiz yapma halinde kazanç elde etme talihının yakalanmasıdır.

 

buton