iddaa Siteleri Tarafından Sunulan iddaa Çeşitleri

Genel 17 Mart 2016, 13:04 iddaa Siteleri Tarafından Sunulan iddaa Çeşitleri

iddaa siteleri, isminden de anlaşılacağı üzere, ağırlıklı olarak spor iddaaları alanında hizmet veren online işlem platformlarıdır. Farklı iddaa seçeneklerinin yer aldığı sitelerde, spor iddaaları ön plana çıkmaktadır. Üyeler genellik ile yakın bir zamanda oynanacak karşılaşmaları tercih etmekte olup, canlı iddaaler ile sanal iddaalerde ilgi gören diğer iddaa türleri arasında bulunmaktadır. Bu seçeneklerin haricinde, farklı alanlarda iddaa hizmeti veren sitelerde bulunmaktadır. Bazı iddaa sitelerinde filmlere, politik durumlara, oyunculara, borsa endekslerine de iddaa imkanı sunulmaktadır. Her birinde temel hedef, site üyelerinin kazanç elde etmesini sağlamaktır.

iddaa Sitelerinde Sunulan Spor iddaaları

iddaa sitelerinin en fazla ilgi gören bölümünü, spor iddaaları meydana getirmektedir. Spor iddaaları kavramının içerisinde, ön plana çıkan vurgu, yakın bir tarihte ya da gelecekte oynanacak karşılaşmaların bulunmasıdır. Farklı spor dallarının yer alması ana ilke olmak ile birlikte, iddaa oranlarının yüksekliği ve iddaa seçeneklerinin çokluğu da, ön plana çıkmaktadır. Sitelerin spor iddaaları bölümü genel olarak günün musabakaları, karşılaşma kategorileri,  favori ligler ve spor iddaaları başlıkları altında toplanmaktadır.

Günün musabakaları bölümünde, henüz başlamayan, ancak gün içerisinde oynanacak karşılaşmalar yer almaktadır. Bu bölüm altında her hangi bir spor dalına rastlamak mümkündür. Hemen hemen her iddaa sitesinde bulunmakta olan favori ligler bölümünde ise, dünya genelinde tanınmış liglerin karşılaşmaları yer almaktadır. Türkiye ligi ile şampiyonlar ligi, premier lig, İspanya ligi, Almanya ve Fransa ligi, İtalya ligi, Brezilya ligi tanınmış liglerde, bu kategoriye dahil edilmektedir. Ayrıca, aynı kategori içerisine düzenlenen özel ve resmi turnuvalarda yerleştirilmektedir. Dünya kupası musabakaları, UEFA kupa musabakaları, hazırlık karşılaşmaları gibi tüm organizasyonlar, birçok iddaa sitesinin favori ligler bölümünde yer alabilmektedir.

Spor iddaaları bölümü ise, sayılan tüm karşılaşmaların yer aldığı genel bir bölümdür. Hem lig musabakaları, hem turnuvalar, hem de onlarca spor branşına bu bölümde rastlanması mümkündür. Çoğu iddaa sitesinde yer alan spor karşılaşmaları, futbol, Avustralya futbolu, dart, kriket, hentbol, tenis, rugby, basketbol, voleybol, buz hokeyi, bilardo, snooker, motor yarışları, boks karşılaşmaları, bisiklet yarışları, kayak sporları gibi farklı ve ilginç spor dallarını içermektedir.

iddaa Sitelerince Sunulan Canlı iddaaler

Canlı iddaaler, yabancı iddaa sitelerinin hizmetleri arasında yer alan anlık karşılaşmalar, yani oynanmakta olan karşılaşmalar üzerinden yapılan bir iddaa çeşididir. iddaa siteleri içeriğinde, canlı iddaaler bölümünde genellik ile futbol ve basketbol ile voleybol, tenis, buz hokeyi ve hentbol karşılaşmalarına rastlanılmaktadır. Bahsedilen tüm branşlarda oynanmakta olan musabakalar üzerinden canlı iddaa yapılabilmektedir. En önemli özelliği, karşılaşma oynanır iken, iddaa yapılmasıdır. İster stadyumdan, ister kapalı spor salonlarından, ister benzer tarzdaki tüm alanlardan ya da televizyonlardan, her hangi bir karşılaşma izlenir iken, site üzerinden anında iddaa yapma imkanı bulunmaktadır. iddaa seçenekleri ve oranları karşılaşma devam ettiği sürece değişkenlik gösterebilmektedir.

Bazı seçenekler kapanmakta, bazı seçeneklerin oranı düşmekte, bazı seçeneklerin ise, oranı yükselebilmektedir. Her hangi bir futbol karşılaşmasının üzerinden yüze yakın canlı iddaa seçeneğine ulaşmak mümkün olabilmektedir. Seçenekler arasında, ilgi çekici analizler, yüksek oranlar ile üyelerin karşısına çıkmaktadır. Sonraki golü kim atar, ilk kafa golünü kim atar, musabakasın kalan kısmını kim kazanır gibi ilginç ve yüksek oranlı analiz seçeneklerine rastlamak mümkündür.

iddaa Sitelerince Sunulan Diğer iddaaler

Diğer iddaaler olarak adlandırılan seçenekler, birçok sitede yer almamaktadır. Ancak bazı sitelerde farklı iddaa seçeneklerinin içeriklere dahil edildiği görülmektedir. Ülkelerin borsa endeksleri üzerinden analizde bulunulması, film ve oyuncular hakkında analizde bulunulması ya da popüler bir ülkedeki seçim sonuçları üzerine analizde bulunulması gibi seçenekler mevcuttur. Bilindik farklı iddaa seçenekleri arasında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seçimi kim kazanır, oskar ödülünü hangi oyuncu alır, hangi film en iyi film seçilir, yılın sanatçısı kim olur gibi örnekleri vermek mümkündür.

Borsa endeksleri üzerinden yapılan iddaalerde ise, her hangi bir ülkenin borsa endeksinin düşeceği ya da artacağı yönünde iddaa yapılabilmektedir. İstanbul menkul kıymetler borsası bileşik endeksi, bir sonraki gün düşecek mi ya da yükselecek mi, Londra borsası yükseliş ile mi kapanacak düşüş ile mi kapanacak gibi olaylar üzerine analizde bulunmak mümkündür. Her ne kadar, diğer iddaa seçenekleri olarak ifade dilen bu grup ilgi görmüyor olsa da, ideal oranlara sahiptir.

 

buton