iddaa Siteleri Tarafından Verilen promosyonlar Nelerdir

promosyonlar 17 Mart 2016, 13:06 iddaa Siteleri Tarafından Verilen promosyonlar Nelerdir

promosyonlar en kısa tabiri ile ödüller olarak tanımlanmaktadır. Siteler üye kazanmak, üyeleri oyunlara teşvik etmek, üyelerin site içerisinde geçirdikleri zamanı uzatmak ve üye memnuniyetlerini kazanmak maksadı ile belirli dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir. Düzenlenen bu kampanyalar sonucunda, iddaa siteleri tarafından promosyonlar başlığı altında bir bölüm oluşturulmakta ve bu bölüm altında, üyelere dağıtılan promosyonlar kuralları ile birlikte paylaşılmaktadır.

Bahsedildiği üzere, verilmekte olan tüm promosyonlar, üyelerin işlemleri ile şekillenmiş olan promosyonlardır. Genel başlıklar altında toplanacak olunur ise, iddaa siteleri tarafından verilen promosyonlar, yatırım promosyonları, kayıp promosyonları, kombine promosyonları, promosyon kodlu promosyonlar, rakeback promosyonları, geri ödeme promosyonları ve arkadaşına öner promosyonları gibi başlıklara ayrılmaktadır. Bahsedilen başlıkların her birinin farklı promosyon çeşitleri de bulunmaktadır.

iddaa Siteleri Tarafından Verilen Kayıp promosyonları Nelerdir?

iddaa sitelerince verilen kayıp promosyonları, bazı sitelerde doğrudan kayıp promosyonu, bazılarında discount, bazılarında ise, geri ödeme promosyonu olarak tanımlanmaktadır. Tüm tanımlamalar aslında, kayıp promosyonu anlamına gelmektedir. Kayıp promosyonundan bahsedebilmek için ya da bu promosyonu elde edebilmek için, site kullanıcılarının iddaalerde ya da oyunlarda yatırdıkları paraları kaybetmeleri gerekmektedir. Yaşanacak kayıpların oranları, yani parasal limitleri, iddaa siteleri tarafından belirlenmektedir.

Spor iddaalarınde yaşanılan kayıplar ve gazino oyunlarında yaşanılan kayıplar, farklı tanımlamalar ile üyelerin karşısına çıkmaktadır. iddaa sitelerince tespit edilen oranlarda kupon yapan ve kuponları tutmayan üyelere verilen promosyon çeşidi, spor iddaaları kayıp promosyonu, oyunlarda aynı şartlar dahilinde kayıp yaşayanlara verilen promosyon çeşidi ise, discount ya da kayıp promosyonu olarak ifade edilmektedir. Her iki faaliyetteki kayıpları yaşayanlara verilen promosyon, bazı sitelerde sadece geri ödeme promosyonu olarak da isimlendirilebilmektedir. %10 spor iddaaları kayıp promosyonu, %20 discount, %25 spor iddaaları geri ödeme promosyonu verilecek örnekler arasındadır.

iddaa Siteleri Tarafından Verilen Kombine promosyonları Nelerdir?

Kombine promosyonları, diğer promosyon çeşitlerine göre, daha farklı yapıda olan bir promosyontur. Spor iddaalarıne para yatırılması, yatırılan para ile belirlenen iddaa oranlarında ve musabaka sayılarında kupon yapılması gerekmektedir. Ayrıca, yapılan kuponun tutmuş olması şartı da, kombine promosyonu için geçerlidir. Tüm şartlar sağlandığı takdirde, iddaalerde yapılan kupon kazanmış ise, kullanıcılar belirlenen maksimum seviyelere ve yüzdelik oranlara göre kombine promosyonu alabilmektedir.

%10 kombine promosyonu ya da diğer bir ifade ile 10 TL %10 kombine promosyonu verilebilecek bir örnektir. Kombine promosyonunda önemli olan, kuponda yer alan musabaka sayıdır. %10’luk oran 4 musabakalık bir kombine kupona verilir iken, %100’lük oran 14 musabakalık kupona verilmektedir. Kombine kuponların yapılmasında iddaa miktarlarının da etkisi bulunmaktadır. Genelde iddaa miktarları, minimum 10 TL maksimum 300 TL olarak belirlenmektedir. Bir üyenin alabileceği maksimum kombine promosyonu miktarı ise, genel olarak 1.000 TL ile sınırlandırılmıştır.

iddaa Siteleri Tarafından Verilen Yatırım promosyonları Nelerdir?                                     

iddaa siteleri tarafından verilen yatırım promosyonları, para yatırma işlemlerine yani üyelerin site hesaplarına para transfer etme işlemlerine verilen promosyonlardır. Farklı çeşitleri bulunmak ile birlikte, para yatırma promosyonları genelde, kullanılan yöntemlere göre, standart isimlere sahip bulunmaktadır. Yatırım promosyonlarında farklı olarak gözüken tek promosyon tipi, ilk para yatırma promosyonudur. İlk para yatırma promosyonu aslında hoş geldin promosyonu ile aynıdır. Siteye giriş yapan, üyelik formunu doldurarak sitenin üyesi haline gelen ve site hesaplarına ilk kez para yatıran üyelere verilen yatırım promosyonu çeşidi hoş geldin promosyonudur.

Diğer yatırım promosyonları ise, kullanılan ödeme sisteminin adı ile anılmaktadır. Astro %10 yatırım promosyonu, banka havalesi %7 yatırım promosyonu, cepbank %10 yatırım promosyonu ve bitcoin %10 promosyonu, yatırım promosyonlarına verilecek örnekler arasında bulunmaktadır. Üyeler, gün içerisinde yatırdıkları para karşılığında belirlenen oranlarda yatırım promosyonu alabilmektedir. Bazı iddaa sitelerinde haftanın belirli günlerinde yapılan yatırımlar için ekstra promosyon çeşitleri de verilmektedir. Her Çarşamba %10 yatırım promosyonu ya da Pazartesi %10 promosyonu, verilebilecek örnekler arasındadır.

iddaa Siteleri Tarafından Verilen Rakeback promosyonu

Genelde %50 rakeback promosyonu olarak ifade edilen bu promosyon türü, doğrudan poker oyunları ile ilgili olan bir promosyontur. Hesaplarına para aktararak poker oyunlarına fiilen katılan üyelerin masalara ödemekte oldukları komisyonların, belirlenen oranda geri alınması maksadı ile oluşturulan ve rake iadesi olarak da bilinen bir promosyon çeşididir.

 

buton