Lisanssız Kaçak iddaa Siteleri

Genel 9 Mart 2016, 13:37 Lisanssız Kaçak iddaa Siteleri

Lisans, her hangi bir iddaa sitesinin iddaaler ya da oyunlar konusunda hizmet vermeyi yetkilendirildiğini gösteren belgedir. Sağlam ve güvenilir olarak ifade edilen iddaa siteleri arasında, lisanssız kaçak iddaa siteleri olarak tanımlanan sitelerde yer almaktadır. Bu tip siteler, online olarak hizmet veren, yurt dışı kaynaklı olduğu tespit edilen sitelerdir. Kaçak iddaa siteleri sınıfında bulunan lisanssız siteler, üyelik işlemlerini gerçekleştirmekte, hesaplara para aktarılma işlemlerinde transferleri almakta ve belli bir müddet sonra faaliyetlerine son vermektedir. Bu durumun oluşması ise, sitelere üye olanların maddi açıdan kayıp yaşaması anlamına gelmektedir. Açık bir ifade ile lisanssız kaçak iddaa siteleri ile işlem yapanlar, çoğu zaman dolandırılmaktadır.

Bir sitenin güvenilir olduğunu anlamanın en belirgin yolu, lisansını kontrol edilmesinden geçmektedir. Ciddi ve güvenilir siteler, lisans bilgilerini ana ekranların üzerinde üyelerin paylaşımına sunmaktadır. Lisanssız siteler ise, site içeriklerine belge konusunda her hangi bir açıklama girmemektedir.

Sitelere Lisans Veren Ülkeler

iddaa lisansı ya da oyun lisansı veren ülkelerin başında, Malta, Curacao, Kıbrıs, Gürcistan, Estonya, Karadağ, Cebelitarık, Kahnawake, Almanya, İngiltere, Rusya, Kostarika gibi ülkeler gelmektedir. Çoğu iddaa sitesi lisanslarını bu ülkelerden almakta ve lisans bilgilerini üyeleri ile paylaşmaktadır.

Türkiye’de spor toto teşkilatından lisans alan yerli siteler bulunmaktadır. Ancak bu siteler, düşük iddaa oranlarına sahip olduklarından ve üyelerine alternatifli iddaa seçeneklerini sunmadıklarından dolayı tercih edilmemektedir. iddaa severler, zengin içeriğe sahip olmayan ve düşük iddaa oranları veren Türk sitelerinin yerine, kaçak iddaa sitelerine yönelmekte ve tüm işlemlerini bu siteler üzerinden gerçekleştirmektedir. Kaçak iddaa sitelerine üye olunma işlemleri esnasında ise, lisans araştırmaları gündeme gelmekte ve ilgili ülkelerin oyun komisyonları üzerinden araştırmalar sürdürülmektedir.

Lisanssız Kaçak iddaa Siteleri Hangileridir?

Lisansı olmayan ya da lisansı bulunduğunu belirten ancak her hangi bir kaynaktan doğrulanamayan birçok kaçak iddaa sitesi bulunmaktadır. Asyabet, adabet, iddaaplay, Avrupawin, betbex, bets34, betandyou, betnorm, betzum, betwobet, dobet ve cornerbet lisanssız kaçak iddaa siteleri tanımlamasına giren siteler arasındadır: Bunların haricinde, modabet, trebet, mayabet, taxibet, nakitbet, ruagaming, newrozbetarena, reeallybet, ngsbet, plusgoal, pegasusbet, playbets365 ve toshbets gibi sitelerde, lisanssız kaçak iddaa siteleri arasında bulunmaktadır.

Sitelerin lisansının olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, sitelere giriş yapmak, hakkımızda bölümünü okumak ya da sitenin en alt kısmında bulunan bölümdeki açıklamaları incelemektir. Bahsedilen bölümlerde her hangi bir bilgiye rastlanılmıyor ise, canlı destek hatlarına müracaat edilebilir ya da elektronik posta adresi üzerinden lisans bilgileri talep edilebilir. Gelen cevaba göre ya da site içeriğinden alınan bilgilere göre, lisansı veren ülkenin oyun komisyonunun internet sayfasına giriş yapılarak, verilen lisansın doğruluğu kontrol edilebilir. Seçkin ve kuvvetli çoğu iddaa sitesi, lisans bilgilerinin yanında doğrulama yapılabilecek internet adresini de vermektedir. Bu tip bir bilginin paylaşılması, sitenin ciddiliğini ve güvenilirliğini ön plana çıkarmaktadır.

Yardımcı Kaynak: http://tipobetgiris.org/lisanssiz-kacak-iddaa-siteleri/

buton